Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Lepa uvertira za derbi: Povratak na pobedničku stazu fudbalera Srbobrana

Žedni pobede bili su fudbaleri Srbobrana nakon remija bez golova u prošlom kolu. Nova žrtva uigrane ekipe sa Vašarišta bio je Preporod u Novom Žedniku, a osvojena tri boda izvojevana su teže nego što rezultat rezultat možda govori – bilo je 3:1 (3:0) u utakmici odigranoj u okviru 11. kola Vojvođanske lige Sever, u nedelju, 29. oktobra 2017. godine.

Ni to što je četa trenera Miroslava Kneževića bila oslabljenja neigranjem prvog golmana Nemanje Latinovića i talentovanog veziste Nikole Vujičića nije smetalo da se na konto zabeleži novo slavlje. Na sve to, dodata je i povreda iskusnog odbrambenog fudbalera i nekadašnjeg internaconalca i igrača Vojvodine i Jagodine Nenada Nastića, koji je morao da napusti teren u 24. minutu meča.

Ali pre njegovog izlaska Srbobranci su već vodili sa 2:0. Domaćine je načeo desetka plavih Nikola Kosović posle samo 120 sekundi od početnog sudijskog zvižduka, a na njega se nadovezao špic koji gotovo na svakom okršaju u dresu kluba sa Vašarišta savlada protivničkog čuvara mreže, Branislav Hađinac.

Strah i trepet za golmane - Branislav Hađinac

Letošnje pojačanje je to učinilo u 19. minutu susreta u Novom Žedniku. Nešto pre odlaska na veliki odmor, tačnije u 40. minutu jedva punoletni Vuk Španović po treći put pogađa u metu za veliku prednost kluba sa stadiona u Šumici – 3:0. Sa tim rezultatom se i otišlo na pauzu.

Preporod nije mogao da učini ništa više osim da postigne počasni gol u 56. minutu. Interesantno je da tako granitna odbrana Srbobrana prvi put kapitulirala ove sezone. Tačnije, primljen je već jedan pogodak u 7. kolu protvi Tekstilca, ali se to tada dogodilo sa penala.

Srbobran je igrao u sastavu: Vladimir Pupovac, Borislav Ikrašev (k), Mladen Apić, Miloš Ubović, Nenad Nastić (od 24. Nemanja Tešanović), Danilo Pejović, Darko Tešanović, Nikola Kosović, Vuk Španović (od 81. Aleksandar Marjanov), Branislav Hađinac (od 82. Uroš Bojović).

Vašarišćani su zadržali lidersku poziciju i posle ovog kola, a za vrat im diše novajlija u ligi, Mladost iz Bačkog Petrovca, koja se nalazi na distanci od svega dva boda. Klub iz mesta sa većinskim slovačkim stanovništom je u upravo završenom kolu počistio Slogu iz Čuruga sa 5:2. A subota, 4. novembar doneće mnogo uzbuđenja u Šumici, jer se upravo tada od 13 časova i 30 minuta sastaju fudbaleri Srbobrana i Mladosti, pa će u direktnom duelu odlučiti ko će ostati, a ko možda preuzeti prvo mesto na tabeli Vojvođanske lige Sever.